DEPRESSIOON? ENESETEOSTUS KUI VÕTI!

Peeter Liiv

Peeter Liiv

Eesti viimase kümnendi kultuur on olnud nii „njuueidzhilik”, et rõhutanud ainult PSÜÜHILISI ja VAIMSEID võimalusi kesknärvisüsteemi tugevdamiseks, olles täielikus teadmatuses FÜSIOLOOGILISTEST vahenditest. Sageli aga piisab üheainsa puuduva TOITAINE lisamisest – mis otsekohe asendab „kümmet aastat mediteerimist” (ilma et viimane annakski tulemust) – ja olukord laabub. Sellest lähemalt ühes minu eelmises kirjas.

Kuid kummalisel kombel ka stressi ja depressiooni PSÜÜHILISED põhjused on pahatihti esitatud pealispindselt – milleks pole sugugi mitte ainult „psühhotraumaatiline olukord tööl või kodus”. Vaid midagi hoopis sügavamat, ja viimselt nimelt: OSKAMATUS või JULGUSETUS LOOVALT TEGUTSEDA! Ja sellest tulenev TÕELISE ENESETEOSTUSE puudumine. Sest pole õnnelikumat inimest maailmas kui Looja – oma kutsumuses.

Kuidas selleni jõuda?

Piisab nt lihtsalt hakata endast SUUREMALT mõtlema, visioneerima – soovitavalt ka eeskujude najal – ja sellele vastavalt ka TEGUTSEMA. Isegi kõige hullem (perekondlik, tööalane, sotsiaalne) olukord ei saa minus tekitada depressiooni, kui tunnen, et annan selle lahendaniseks – ennast häätihti ületades – oma parima, jättes ülejäänud rahumeeli „Jumala hooleks”. Nt kui üha enamad kaebavad – ja täiesti põhjendatult – sotsiaalse ebaõigluse ja ränga majandusliku vaesumise üle – siis kui paljud neist on ühinenud mõne sõltumatu kodanikuliikumisega ja sellesse tõeliselt panustamas? Või kui paljud taibanud mõne vähese kuuga luua originaalne INFOTOODE, mida seejärel, omandades vastavad vahendid, müüa üle kogu maailma, muutudes selle niši EKSPERDIKS?

Maailm ongi selleks, et avastada ja anda „enda parimat” – ennast ületada üha uutel astmetel, seeläbi hoogsalt kasvades. Et võtta maailmalt vastu ja ka esitada maailmale enda poolt uusi loomingulisi VÄLJAKUTSEID! Mis on omamoodi KUTSE MÄNGULE. Lähtudes tõdemusest, et Küsija suu pihta ei lööda.

Meie Elu suuruse määrab viimselt meie Visioonide suurus. Kelleks tahad saada? Mida tahad saavutada? Mida oled JUBA saavutanud, rakendades oma loomingulist julgust? Kelleks JUBA oled saanud – et siit kire ja põnevusega edasi liikuda? Ka oma tervise parendamisel. „Ütle mulle oma unistused – ja ma ütlen Sulle, kes Sa oled!”

Mida teha edasi?

Leia endale loov KOGUKOND või MEESKOND, kelle missioon ja tegevusvaldkond Sind kütkestavad – ja juba oledki saanud endale viljaka kasvukeskkonna, milles ÕPPIDA ja ARENEDA.

Kui Sind huvitab minu poolt edendatav tervise- ja ärivaldkond, siis saad astuda esimese sammu, liitudes minu (e-mail) KOOLITUSLISTIGA. Koolituslist on otsekui lähteplatsdarm, mille kaudu saad valdkonda sisse elada ja – vastavalt oma loova edenemise kiirusele – lülituda järgmistesse Projektidesse minu Meeskonnas. Kasvades ajapikku LIIDRIKS.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s