KONJUNKTIVIIT. Viirused, seened. Lümfisüsteem on umbes

Allalaaditud fail (31)
Silma limaskesta põletik ehk konjunktiviit on healoomuline haigus, mille puhul ei tohi siiski valvsust kaotada, sest sellega võivad kaasneda tõsisemad silmasisesed haigused
Konjunktiviit on silma limaskesta põletik. Samasugune limaskesta põletik on ninas nohu – tüütu, aga ei tapa. Arvatakse, et iga inimene on vähemalt korra oma elus konjunktiviiti põdenud. Sageli mitte ainult korra elus, vaid kaebused tulevad ja lähevad – konjunktiviit muutub väga kergesti krooniliseks. Selles mängib kindlasti rolli inimese immuunsüsteem, tema üldtervislik seisund. Tavaliselt on silma limaskesta põletik healoomuline haigus, aga kunagi ei tohi valvsust kaotada – kaasneda võivad tõsisemad silmasisesed haigused, mida käsimüügiravimiga parandada ei saa.
Kõige sagedamini esineb viiruslikku konjunktiviiti, mille puhul silmad on punased, vesised, valguskartlikud ja võib esineda kerge sügelus. Tihti on inimesel sel ajal või eelnevalt olnud viiruslik üldhaigus. Kui sügelus on esikohal, siis võiks eeldada, et tegemist on allergilise konjunktiviidiga. Bakteriaalsele põletikule viitab mädane eritis. Kaasneb valguskartus ning mädane eritis võib häirida nägemist, aga pilgutades võiks see paraneda. Ei ole harvad juhud, kus haigus algab viirusest, aga hõõrudes ebamugavusest silmi viiakse bakterid viirustele lisaks ja nii tekibki segainfektsioon.
Nii viiruslik kui ka bakteriaalne konjunktiviit on väga nakkavad. Isegi 10–12 päeva pärast viirusliku põletiku algust on kerge teisi inimesi nakatada. Bakteriaalse konjunktiviidi puhul öeldakse sageli, et nii kaua, kui silm on rähmane, on haigus ka nakkav. Seda peavad järgima eriti lasteasutused, sest lapsed katsuvad haiget silma ja ka ümbritsevaid esemeid palju enam kui täiskasvanud ja nii levib nende hulgas haigus kergelt edasi. Oluline on hoolitseda käte puhtuse eest, vahetada käterätikuid ja padjapüüre ning desinfitseerida pindu.
Mitte ainult põletik
Punase silma põhjus ei pruugi alati olla põletik. Inimesi kohutab sageli kõige enam sidekesta alune verevalum. Ootamatult tekkiv ja mõnikord väga kole välja nägev olukord laheneb tavaliselt iseeneslikult aja jooksul.
Bakteriaalne põletik
Noored, kes kasutavad kontaktläätsi, peavad silmapõletiku tunnuste ilmnemisel läätsed kohe silmast eemaldama ja need ära viskama, sest haigustekitajad jäävad ka pärast puhastamist kontaktläätsede sisse ja kui need pärast ravi uuesti silma pannakse, siis nakatub silm uuesti.
· Nägemise langus
· Valu, mille leevendamiseks soovitakse võtta juba valuvaigistit
· Pidev torkiv tunne silmas kindlas kohas – võõrkeha- või sarvkesta põletiku oht
· Silmalaugude tugev turse
· Silma liigutamine on raskendatud või valulik
· Ollakse hiljuti käinud silmaoperatsioonil – algav silmasisene põletik


Tähtis

Kassiküüs 1-4, tõstab immuunsust
Visi Prime 1-2, põletiku puhul on Omega 3 ja 6 tasakaal paigast ära, annab Omega 3 juurde
Kolloidhõbe 2×1 tl, viiruste, seente ja põletiku vaenlane
ParaFight 2×2, võimas seenevastane vahend, ja eri sorti ussidele
Seleen 1×2, silma võrkkesta koostisaine

Oluline
Must pähkel 2×2, seente ja viirustevastane, ussidevastane
Tsink 1x, viirustevastane ja immuunsust tõstev

Lümfisüsteemi puhastamise programm

Oled CORAL CLUB sõltumatu turustaja Agnes Kallit blogis. Soovitan koralliklubi tooteid, juhatan tervise tagasisaamise kavva. See on lihtne. Alusta koralliveest ja keha puhastamisest, toitmisest, ja jätka sellega. Küsi oma isiklikult soovitajalt agnes.kallit@gmail.com. 
Kauplus Tallinnas / Eesti e-pood

Vaata siit, millest soovitan alustada

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s