Inimese liigesed. Ja maailma parim, puhas liigesetoide

b-luron3

Agnes Kalliti märkmed toote iseloomustuse kohta Koralliklubi toodete õhtult

Toomas räägib:

B-Luron aktiveerib organismi ennast tootma liigesevedelikku. Kaks nädalat, ja liigesed hakkasid tööle nagu õlitatult.
Ajab ka keha trimmi. B-luron on seesama, mida pannakse ka trimmivate kreemide sisse.
Müstika on see, et ta on kergesti omastatavas vormis.
Kõik on ju energia, ja kui miski regenereerub…
Õpetab keha tootma kollageeni. Inimesed saavad silmanägemise tagasi.
Maitse on väga magus. Glükosamiin on magus.
Kolmas komponent on E-vitamiin. Mari-Liis: “Vaadake Tommi! 2x aastas ja mingit probleemi polegi.

B-Luron on bioloogiliselt aktiivne toidulisand, mille aluseks on hüalurooni ja kondroitiini kompleks ja mis on Saksa kompanii Gramme-RevitGmbH tehnoloogiliselt innovaatiline toode.
B-Luron aktiveerib kehaomase sünoviaalvedeliku ehk liigesevõide tootmise ning toidab ja taastab kõhrkudet.

Liigesepuudusest priiks. Agnes hakkas jooksma

Oled CORAL CLUB sõltumatu turustaja Agnes Kallit blogis. Soovitan koralliklubi tooteid, juhatan tervise tagasisaamise kavva. See on lihtne. Alusta koralliveest ja keha puhastamisest, toitmisest, ja jätka sellega. Küsi oma isiklikult soovitajalt agnes.kallit@gmail.com. E-pood

Vaata siit, millest soovitan alustada.

Puusaliiges

Puusaliigese (articulatio coxae) moodustavad ühelt poolt reieluu liigesepind, mis on kogu ulatuses hüaliinkõhrega kaetud, välja arvatud liigeseauk, ning teiselt poolt puusaluu puusanapaauk. Puusaliiges on plokkliigese eritüüp, mida nimetatakse keraliigeseks.

Puusanapp on kaetud kõhrega ainult poolkuukujulise ala piirkonnas, muus osas laieneb rasvsidekude, mis on kaetud sünoviaalmembraaniga. Puusanapa sälgu kohal esineb puusanapa ristiside. Puusanapa vaba ääre ja nimetatud ristisideme külge kinnitub napamokk, mis mõningal määral suurendab puusanapa sügavust. Liigesekapsel kinnitub puusaluule napamoka äärtega ja fikseerub reieluule mööda pöörlite vahelist joont, hõivates seejuures tagant 2/3 reieluu kaelast, kusjuures ta ei ulatu pöörlite vahelise harjani.

Puusaliigese sideaparaat koosneb alljärgnevatest sidemetest:
1. Niude-reieluuside asub puusaliigese eesmisel pinnal. Nimetatud side saab alguse eesmisest alumisest niudeluu ogast ja kinnitub pöörlite vahelisele joonele. Niude-reieluuside piirab reie tahaviimist puusaliigeses ning osaleb inimese keha vertikaalasendis hoidmisel.
2. Häbeme-reieluuside tuleb häbemeluu ülemisest joonest alla, põimub puusaliigese kapslisse, kusjuures osa kiukimpe ulatub pöörlite vahelise jooneni.
3. Istmiku-reieluuside algab keha istmikuluu eesmisel pinnal, suundub ettepoole ning põimub puusaliigese kapslisse.
4. Ümarala asub liigesekapsli kihis, hõlmab sõlmena reieluu kaela ja kinnitub alumise eesmise niudeluu oga külge.
5. Reieluupea asub liigese sees ning on kaetud sünoviaalmembraaniga. Sideme kihti läbivad sooned suunduvad reieluu pea juurde.

Käsi ja käelaba

Käsi kinnitub keha külge õlavöötme luude, liigeste ja lihastega ning koosneb kolmest osast: õlg, käsivars ja käelaba. Õlavööde on kõige võimsam. Randmest paindumine annab kätele suure liikuvuse, suurendades liigutuste amplituudi ja funktsionaalsust. Käelaba koosneb paljudest hästi liikuvatest liigestest ning just seetõttu suudab inimene arvutiklaviatuuril kirjutada või mobiiltelefoni kasutada, sõrmega õigesse suunda osutada, kotti kanda, joonistada jne.

Õlad ja käelabad kinnituvad õlaluude, randmeluude ja kodarluude kaudu. Kõik kolm luud on omavahel liigestega ühendatud. Küünarliiges võimaldab kätt painutada ja sirutada. Käsivarre mõlemad luud on liikuvalt ühendatud, seetõttu pöörleb liigeste liikumise ajal kodarluu ümber randmeluu. Rannet saab 180 kraadi pöörata!

Randmeliiges ühendab käelaba käsivarrega. Käelaba koosneb peopesast ja viiest väljaulatuvast osast – sõrmedest. Käelabas on 27 väikest luud. Ranne koosneb kaheksast väikesest luust. Randme luud ühinevad kämbla luudega ja moodustavad peopesa. Randme luudele kinnituvad viis kämblaluud. Esimene kämblaluu on kõige lühem ja lamedam. See ühendub randmeluudega liigese kaudu, seetõttu saab inimene pöialt vabalt liigutada ja seda teistest sõrmedest eemale sirutada. Pöial koosneb kahest lülist, ülejäänud sõrmed aga kolmest lülist. Käelaba ehitust saate vaadata ka joonisel.

Kõige sagedamini tekivad käelaba traumad inimestel, kes teevad rasket füüsilist tööd. Muuhulgas võivad tekkida randmeliigese või sõrmelülide vaheliste liigeste reumaatilised haigused, randmeliigese degeneratiivsed muutused või sõlmed käelaba proksimaalsetes lülidevahelistes liigestes. Krooniline reumaatiline artriit kujuneb tavaliselt välja sümmeetriliselt mõlema käe randmetes ja käelabades, muuhulgas proksimaalsetes lülidevahelistes liigestes. Selle haigusega kaasneb valu, paistetus, deformeerumine ja liigutuste takistatus, selle järel aga liigeste degradeerumine või koguni atrofeerumine. Tegemist on autoimmuunse häirega ning peamiselt kannatavad selle all 30–40 aastased ja vanemad inimesed. Naistel on neli korda suurem risk sellesse haigestuda kui meestel.

Oled CORAL CLUB sõltumatu turustaja Agnes Kallit blogis. Soovitan koralliklubi tooteid, juhatan tervise tagasisaamise kavva. See on lihtne. Alusta koralliveest ja keha puhastamisest, toitmisest, ja jätka sellega. Küsi oma isiklikult soovitajalt agnes.kallit@gmail.com.
Kauplus Tallinnas / Eesti e-pood

Vaata siit, millest soovitan alustada.

2 kommentaari “Inimese liigesed. Ja maailma parim, puhas liigesetoide

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s