Lümfisüsteemi tähendus meie tervisele ja füüsilisele seisundile, meie energiale

Lymphatic-System_735_350

Kõik me teame, mis on süda ja vereringe, kuid vähesed teavad lümfist ja lümfisüsteemist. Õpilastele ja üliõpilastele veel meenub, et see on vedelik.

Mis on lümf ja milleks see vajalik on?

Üldjoontes on lümf – vedelik, mis ümbritseb kõiki keha rakke, see aga tähendab, et moodustab ka rakkude keskkonna ja määrab selle omadused. Nii nagu inimene ei suuda ellu jääda saastunud atmosfääris, vajavad meie organismi rakud normaalseks funktsioneerimiseks tervislikku keskkonda.

Lümfisüsteemi tähendust tervisele ja füüsilisele seisundile, mõju eluaenergiale on raske üle hinnata. Lümfisüsteemil on palju funktsioone, ja üks neist – kaitsefunktsioon, mille eesmärk on kaitsta keha haiguste ja infektsioonide eest. Kuid lümfiringe kõige tähtsam funktsioon on keha puhastamine laguainetest. Lümfisüsteem – see on “prügi koguja”, “sisemine tolmuimeja”, mis imab endasse ainevahetuse jääkained, toksiinid ja liigse vedeliku. Kui see protsess on häirunud, muutub lümf toksiliseks.

Lümfiringe on tihedalt seotud vereringega, kuid see ekisteerib kui eraldiolev, iseseisev süsteem, ja osa selle ülesandeid on aidata tagada rakkude mikrotsirkulatsiooni.

Lümf kogub rakkudevahelisest ruumist ehk rakuvaheruumist kokku liigse vedeliku, lagunemissaadused ja muud ained ja toimetab need “filtreerimisjaamadesse”, niinimetatud lümfisõlmedesse, mis asuvad kõikjal inimkehas. Lümfisooned viivad lümfi kahte südame lähedal asuvasse peaveeni. Selliselt läheb lümf tagasi vereringesse, kus see hiljem töödeldakse ja toimetatakse erituseluditesse. Seepärast nimetatakse lümfisüsteemi veel ka jääkainete utiliseerimise süsteemiks.

Rakuvaheruumis asuv vedelik, niinimetatud rakkudevaheline vedelik, uueneb pidevalt lümfiringluse käigus. Alguses liigub see lümfikapillaaridesse, sealt lümfiringvoolu. Selleks et rakud saaksid täisväärtuslikult toituda, koed aga jääksid terveks, peab toitainete ja laguainete vahetumine toimuma katkematult ja takistusteta. Rakud funktsioneerivad efektiivselt üksnes siis, kui kahjulikud ained eemaldatakse õigeaegselt ja rakkudes ei teki liigset vedelikku.

Kui lümfiringluse kiirus on mingil põhjusel aeglustunud, tekib kudedes rakkudevahelise vedeliku kogumine ja seiskumine. Neis kohtades, kus lümfivedeliku liikumise kiirus on eriti väike ja toimub peamiselt raskusjõu mõjul, näiteks vaagna ja reite piirkonnas, provotseerivad seiskumise ilmingud tselluliidi moodustumise. Halb lümfiringlus on seotud ka kiire väsimisega ja muude elutähtsate protsesside inertsusega, mis omakorda loob soodsad tingimused erinevat laadi haiguste tekkeks, rakkude degenereerumiseks ja viib enneaegse vananemiseni. Efektiivne lümfi äravool – see on ülesanne number üks organismi kui terviku normaalseks funktsioneerimiseks.

Erinevalt vereringesüsteemist, kus veri pannakse liikuma südamelihase kokkutõmmetega, ei ole lümfisüsteemil sellist keskset “pumpa”. Lümfi liikumise tagavad skeleti- ja hingamislihaste kokkutõmbed. Lümf ringleb küllalt aeglaselt, enamikus kehaosades toimub see liikumine raskusjõu mõjumise suunas, hõlmates kogu tohutut tillukeste lümfikapillaaride võrgustikku. Need erakordselt õhukeste seintega tillukesed lümfisooned paiknevad kõikjal inimese kehas. Kui toksiine liiga palju, akumuleeruvad need eelkõige rakkudevahelises ruumis, mis meenutab struktuurilt vedelat kisselli. Kui rakuvaheruumi jõuavad toksiinid, muutub see konsistents geelitaoliseks, st muutub paksemaks. Meie esmane ülesanne on aidata organismil puhastada rakuvaheruum liigsetest toksiinidest.

Pärast lümfi puhastamist suureneb teie immuunsus, te muutute vastupidavamaks erinevatele infeksioonidele ja haigustele (näiteks hooajalistele külmetushaigustele). Teie energia ja töövõime suureneb tunduvalt.

Programm ilma Kolo-Vada puhastuseta. Mida võib teha siis, kui parasiidiprogramm ja soole- ja keha üldpuhastusprogramm Kolo-Vada on juba värskelt tehtud. Loe ka üldse keha puhastamise alustamise kohta. Allpool on lümfipuhastuse alustamine programmi Kolo-Vada ajal.

1. Coral Lagritsajuur 2 tk või 6 tk päevas
2. Coral Kelp (Pruunvetikas) 2x päevas
3. Coral Letsitiin 2-4 tk päevas
4. Coral Artišokk 2x päevas
5. LymFlow 2x päevas


Lümfi puhastamine programmi Kolo-Vada Light läbiviimise ajal

Esimese etapi ajal võta koos kapslitega hommikuti ka üks või kaks kapslit –> Lagrits, Letsitiin, LymFlow
Õhtuti koos Kolo-Vada Light kapslitega —>Artišokk, Kelp -<– üks või kaks kapslit
Vaata siit Kolo-Vada Light kuuri

Oled CORAL CLUB sõltumatu turustaja Agnes Kallit blogis. Soovitan koralliklubi tooteid, juhatan tervise tagasisaamise kavva. See on lihtne. Alusta koralliveest ja keha puhastamisest, toitmisest, ja jätka sellega. Küsi oma isiklikult soovitajalt agnes.kallit@gmail.com. 
Kauplus Tallinnas / Eesti e-pood

Vaata siit, millest soovitan alustada

19 kommentaari “Lümfisüsteemi tähendus meie tervisele ja füüsilisele seisundile, meie energiale

  1. […] Nagu kõigetargemad ütlevad, sõltub kõik muidugi jämesoole olukorrast. Kui ikka kõht on kinni, siis sealt midagi välja ei tule, ja kannatab nii silmanägemine sellest mustusest, mis kehas ringlema jääb, kui maksa olukord. Maks peab tegema nii intensiivselt tööd, et ta enam ei suuda.Sellepärast on igal juhul hea kõigepealt kõht lahti teha. praegu soodushinnaga lühike soolepuhastustuskuur 59,50. Koos soodushinnaga koralliliivaga 15,27, Koos saatmise 3 euroga kokku 77,77. Kirjuta mulle endale.Kohapeal klubis sularaha eest Agnes Kalliti kastist.Parim on enne soolepuhastuskuuri teha ärra parasiidikuur. Parashield karp (1 kuu) 73,64. Ja kahekuuline parasiidikuur karbis Parashield Plus 132,00.Ja kolmandal kuul teha lümfipuhastus. Võid teha ka lümfipuhastuse kohe koos Kolo-Vada Lightiga. Lightis vähe kapsleid, 6 tk hommikul, 6 tk õhtul. Võid võtta Lagritsat, Kelpi, Letsitiini, LymFlow’d juurde küll.Sest kohe alguses Kolo-Vada Lighti või Kolo-Vada Plussiga alustades võib olla mürke liiga palju sees, ja kui need kõik seal võimsalt liikuma hakkavad, võib süda pahaks minna.Sellepärast hea miski mahedama puhastuskuuriga alustada. Ja eriti 40+ inimestele soovitan alustada maksakuurist või Coral Detox pakist või Coral Detox Plus pakist. Detox pakid on ka head nii maksale kui neerudele, puhastavad vaikselt osa mustusest kehast välja, ja annavad energiat kehale juurde. Neist kummagagi hea oma keha puhastuskuuridega harjutada. Ja need on head ka igapäevaseks. Ka parasiidikuuri juurde, ja ka Kolo-Vada juurde.Kui sul aga kõht kinni ei ole, käid “väljas” kord või kaks-kolm iga päev, siis võid alustada kohe lümfipuhastusest. Koostasin 365-päevase kuuri.Kui alustad väga kinnise kõhu lahtisaamist parasiidikuurist või Coral Detox pakist või Coral Detox Plus pakist, siis võta ka Lax-Max juurde. 2×2 päevas koos söögiga. Teeb ka kohe kõhu lahti, nii nagu Kolo-Vada Light ja Kolo-Vada Plus. Ja korallivee joomine kogu aeg superhea. Kaob kohe kiiresti kõhus gaaside möllamine. Kõht läheb sissepoole.Silmad korda nelja päevaga!Lümfisüsteemi tähendus meie tervisele ja füüsilisele seisundile, meie energiale […]

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s