KUI SILMAD VÄSIVAD, KIPITAVAD VÕI VALUTAVAD…. JA SILMANÄGEMINE NÕRGENEB Kompleksne lähenemine

Peeter Liiv

silmad3

Kui veedad päevad läbi arvuti ees, olgu tööl või kodus, on loomulik, et silmad väsivad või isegi haigestuvad – kui Sa ei rakenda vastavat profülaktikat. Mis on tegelikult väga lihtne ja vajalik seda enam, et vanasti vaatas inimene rohkem kaugusse, nüüd aga 90% lähedale (arvuti, mobiil jms). Mistap seda tuleks rakendada ka siis, kui silmadega küik korras (nt noores eas).

Mida siis saaks ette võtta oma silmanägemise kaitseks, et ei juhtuks nii, nagu minu 84-aastase emaga, kes ei näegi enam lugeda (isegi prillidega mitte), ehkki tahaks.

ESITEKS, silmanägemine sõltub otseselt meie organismi puhtusest – mida haigem inimene, seda rohkem „ummistavad” toksiinid ka silmi. LAHENDUS: organismi igapäevane, jooksev puhastamine kvaliteetvee ja vastavate toiduainetega (vetikad, kiudainerikkad aedviljad, savi) ja/või „suurpuhastus” paar korda aastas (parasiidid ja toksiinid).. Mille tulemusel mõnelgi paraneb silmanägemine 0.5-1 punkti võrra. Puhastavalt mõjuvad igapäevane terviseliikumine (võimlus, kõnd, sörkjooks paraja higistuseni jms), saun, kontrastdušš jms.

TEISEKS, töö arvutiga peab vahelduma silmade, kaela, õlavöö ja kogu keha vereringe taastamisega. Selleks tõstame nt iga 5 minuti järel pilgu fokusseerimatult kaugusse. Iga 15 minuti järel teeme istudes pea, kaela ja õlavöö harjutusi ning liigutame puusavööd toolil, ilma et peaks tõusmagi; kummardume istudes vasakule ja paremale alla, pöörame rindkeret jms. Iga 45 minuit järel tõuseme ja teeme ülekehaharjutusi – painutusi-venitusi, kükke, ringe – soovitavalt värskes õhus. Väga kasulikud on batuudihüpped. Jälgime ka, et (töö)ruum oleks korralikult õhutatud. Läppudes kaotab õhk oma laengu ning hakkab meid sõna otseses mõttes „mürgitama” (katsehiired lämbuvad laenguta õhus mõnekümne sekundiga).

KOLMANDAKS, kaitskem end arvutiekraani elekromagnetkiirguse eest, mis uutel ekraanidel on ühekokku kaks korda kahjulikum kui vanadel. LAHENDUS: arvutikaitsekiip. Omalt poolt soovitan ühte maailma tunnustatumat analoogide seas nimega „Neutronik”, mõõdetud 7 erineva meetodiga ligi 40-s eri maade laboris ja instituudis. Saavutab ekraanil täisvõimsuse 30 päevaga ja selle tulemusel ei väsi enam ei silmad aga ka inimene tevikuna. Ise veedan arvuti taga palju tunde päevas, kuid ma ei mäleta, et pärast vastavate kaitsevahendite rakendamist oleks see mind kunagi „väsitanud” (analoogiline kiip on soovitav panna ka oma mobiilile, veel enam siis oma laste omale).

NELJANDAKS, punetavate, kipitavate, valutavate silmade puhul tilgutage neisse paraja hapususega sidrunivett (enne maitske ja alustage lahjemaga – soovitan ökosidrunit). Maailmapraktikast on teada inimene, kes tänu sellisele igapäevasele protseduurile säilitas suurepärase nägemise ka veel üle 90-aastasena. Teiseks võib samal moel kasutada maailma üht võimsaimat antibiootikumi kolloidhõbedat.

VIIENDAKS, säilitage või taastage oma silmanägemine SILMAHARJUTUSTEGA – mida võite teha igal vabal hetkel, sh bussipeatuses, poejärjekorras jm. Nii säilitasid oma silmanägemise kõrge eani Põhja-Ameerika indiaanlased. Alustage nt silmalihaseid venitavate vaatamistega üles-alla, vasakule-paremale, diagonaalis, piki ruutu, ringi ja „ussi” (küljelt küljele). Lisage eri kaugustele fokusseerimise harjutusi (alates nina vaatamisest kuni silmapiiri vaatamiseni välja) Ma ise taastasin selliste harjututsega oma silmanägemise ca 2 kuuga (kasutades tööks kas aukudega või siis üha vähema võimendusega optilisi prille). NB! Harjutuste tegemisel võtta prillid eest! Vajadusel võimalik ka põhjalikum nõustamine.

KUUENDAKS, kasutage silmade tervendamiseks vastavaid looduspreparaate, miks mitte ka kompleksselt, koos, viies läbi nt sellise kuuri: SILMAROHI (põletikuvastane, parandab silmapõhja kapillaaride mikrotsirkulatsiooni, vähendab võrkkesta degenereeumist); FÜKOTEEN (looduslikud karotinoidid, mis osalevad valgusenergia muundamisel bioelektriks); LETSITIIN (taastab närviimpulsi liikumise kiiruse ja närvirakkude müeliinkesta); AKTIVIIN (võimas antiüksüdantne kompleks, mis lisaks suurendab veresoonte elastsust ja kapillaaride läbilaskvust). Loomulikult võib neid preparaate kasutada ka ühe- või vähemakaupa. Minu naine on nt ainuüksi Silmarohu-kuuride ajal märganud silmanägemise järsku selgenemist ja mitteväsimist.

Nägemise taastamise ja säilitamise programm
https://koralliklubikogemused.wordpress.com/2015/11/23/nagemise-taastamise-ja-sailitamise-programm-2/

Mobiili- ja arvutikiirguse vastu kaitsekiibid
https://koralliklubikogemused.wordpress.com/2015/12/25/mobiili-ja-arvutikiirguse-vastu-kaitsekiibid-2/

Kolloidhõbe
https://koralliklubikogemused.wordpress.com/2015/05/03/kolloidhobe-surm-koigile-pahadele-mikroobidele/

Organismi puhastusprogramm
https://koralliklubikogemused.wordpress.com/2015/06/18/unikaalne-kompleksne-organismi-puhastussusteem-programm-2-kolo-vada-pluss/

Parasiitide elusalt välja ajamise programm täiskasvanutele
https://koralliklubikogemused.wordpress.com/2015/11/22/parasiitide-elusalt-valja-ajamise-kuur-taiskasvanutele/

Oled CORAL CLUB sõltumatu turustaja Agnes Kallit blogis. Soovitan koralliklubi tooteid, juhatan tervise tagasisaamise kavva. See on lihtne. Alusta koralliveest ja keha puhastamisest, toitmisest, ja jätka sellega. Küsi oma isiklikult soovitajalt agnes.kallit@gmail.com. E-pood

Vaata siit, millest soovitan alustada.

3 kommentaari “KUI SILMAD VÄSIVAD, KIPITAVAD VÕI VALUTAVAD…. JA SILMANÄGEMINE NÕRGENEB Kompleksne lähenemine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s