HAIGUS- JA TERVENEMISKRIISI ERINEVUS

Peeter Liiv

Inimesed, alustades puhastuskuuridega, sageli ehmuvad, kui algul hoopiski „jäävad haigemaks”. Samal ajal kui tegu hoopiski tervenemiskriisiga – mis lõpeb alati tervemaks saamisega. Erinevast haiguskriisist, mis halvendab olukorda või siis taastab vaid kriisieelse oleku.

Kuulus homoöpaat Constantine Hering eristas selgelt haigus- ja tervenemiskriisi sümptomeid. Teadmatuse tõttu ajame need kaks kahjuks segi ning surume tervenemise ravimitega alla. See nõrgestab keha ja teeb selle haigusele vastuvõtlikumaks. Heringi raviseadus kõlab: „Kogu ravimine algab peast allapoole, seest väljapoole ning vastupidises järjekorras sellele, kuidas sümptomid inimesel elu jooksul ilmnesid.”

Kui inimene kogeb tervenemiskriisi, on oluline seda protsessi toetada, et aidata kehal eemaldada toksiine ja haiguselemente, mis võivad esineda lima, nohu, vesise nina, mandlite suurenemise või palavikuna jne. See on looduse viis sisemiste rikete parandamiseks; see protsess on tuntud ka „tagasivõtmisena”. Kõik, mida on kehas aastaid alla surutud (nt mõni lapsepõlves põetud haigus, mis ravimitega maha suruti), võib nüüd uuesti ilmneda, kui keha seda lõplikult eemaldama valmistub. Kui kehatervis paraneb, võib ootamatult toimuda järgmine puhastumine. Aja jooksul võite niimoodi läbida terve rea tervendamiskriise. Iga kord, kui kogunenud toksiine eemaldub, võite kogeda elujõu ja tervise uue taseme saavutamist.

Tervenemiskriis kestab tavaliselt 1–3 päeva, mõnikord ka kauem. See algab äkki puhastumisprotsessi käigus või pärast preparaatide manustamist. Toimub vanade, elu jooksul kogetud sümptomite kordumine vastupidises järjekorras „haiguskriisile”. Kriisi järel paraneb enesetunne väga kiiresti. Kahjustatud kude paraneb peaaegu alati mõne nädala või kuu jooksul.
Inimene ei peaks kriisi leevendamiseks midagi tegema. Ta võib juhiste saamiseks kontakteeruda arsti või nõustajaga. Kriisi kulgemine on Heringi raviseaduse kohaselt lõplik. Kriisi järel tunneb inimene ennast aastaid nooremana ning energilisemana. Haiguse korral seevastu on kriisi kulgemine iga kord erinev ja ettearvamatu; peale kriisi tunneb inimene end halvemini või samamoodi kui enne kriisi. Tervenemise kriis ei lõpe kunagi surmaga.

12141548_934895119880911_6073940503891898677_n

2 kommentaari “HAIGUS- JA TERVENEMISKRIISI ERINEVUS

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s