EESMÄRK => MEETOD => VAHENDID => TULEMUS

Kui kukute ja puruneb luu või pehmed koed, siis see on tühine probleem – inimesel on tohutu enesetaastusvõime. Kui aga immuunsus on nõrk, või peaaegu olematu, siis on väga raske võidelda erinevate haigustekitajate ja keeruliste haigustega.

Eelmises loengus rääkisime kesknärvisüsteemist ja tema toimimisest. Te kuulasite, ehk veel koduski mõtisklesite ja vaatasite märkmeid. Osad teist said kindlasti midagi aru ja osad ei saanud midagi. Kõik sõltub sellest, kui palju te olete kas lugenud või kuulanud loenguid sellel teemal. Aga ma loodan, et seda said KÕIK ARU, et kesknärvisüsteemile tuleks TÄHELEPANU OSUTADA. Kesknärvisüsteem koosneb nendestsamadest aminohapetest. Reguleerijatest on B grupi vitamiinid ja neuron ise koosneb aminohapetest. Seega, kui te tugevdate immuunsüsteemi, siis samal ajal taastub kesknärvisüsteem. Te ei pea hakkama tegema midagi veel lisaks. Kui teil on mingi raske süsteemne haigus, siis selle eest vastutavad immuunsus ja kesknärvisüsteem. On ka selliseid haigusi, mis ei ole otseselt omavahel seotud. Näiteks, kui te olete saanud ränga trauma, mis kõverdab jäädavalt teie selja või jätab hoopis halvatuks.

Tavaliselt tekib inimestel küsimus: MILLEST ALUSTADA? Noh, pakkuge – mida te homme hommikul teete? (Tõlk. saalist kostab väga erinevaid vastuseid) Ma kuulen, et igaüks plaanib omamoodi alustada päeva. Seda ühte, mida ma ootasin – ei kuulnudki. TE PEATE VÕTMA VASTU OTSUSE. Otsuse kasvõi sellel teemal mõelda. Seejärel tuleb otsustada, kas ja mida te hakkate muutma. Kui teid huvitab teie tervis, siis peate juurdlema. KUIPALJU te oma tervist väärtustate. Isegi see on hea, kui te võtate vastu otsuse, et hakkate muudatusi tegema. Ja see ei olegi oluline, et te veel täpselt ei tea, mida ja mis järjekorras hakkate muutma. Kui te ei tea oma tervislikku seisundit, siis oleks hea ennast lasta uurida ja teha teste. Ma ei õhuta teid jooksma mööda haiglaid ja tegema uuringuid pealaest jalatallani. Ammugi ei ole kriis selleks õige aeg. Soovitaks endaga hakata tegelema natuke teise kandi pealt. Mul on plaanis teile korraldada veel enesediagnostika kursused, et igaüks saaks enda ja oma pere suhtes selgusele jõuda.

EESMÄRK => MEETOD => VAHENDID => TULEMUS

See sõnade ühendus on väga tähtis. Kui inimesel puudub eesmärk, siis ta ei saavuta midagi. Ta võib midagi üritada ja tammuda siia-sinna, aga reaalset tulemust ta ei saavuta. Eesmärgiks ei saa kirjutada TERVIS. Tervis on protsess, mis kestab terve elu. Eesmärgiks me võime panna kirja ülesanded, mis on arusaadavad ja täidetavad. Igaüks mõtleb endale midagi ise välja, aga näiteks selline: elada aktiivset elu ilma haigusteta. Või – alandada vererõhku. Või alandada kaalu. Igaüks teab oma kitsaskohti kõige paremini. Meetodiks on näiteks: töötada välja isiklik tervisliku eluviisi mudel. Sellel meetodil võivad olla alapunktid: psühholoogilise harjumise aeg, füüsiline aktiivsus ja mil moel, loobuda – kes millest, toitumine, vesi jne. Meetodeid võib palju olla. Vahendid tulevad vastavalt meetoditele. Kui teil on meetodiks psühholoogilise harjumise aeg, siis selle lahendamiseks on näiteks hea läbi lugeda mõni raamat positiivsest mõtlemisest. Kõikide kirjutatud klauslite juures peaks olema ka TÄHTAEG. Näiteks te tahate kolme kuuga oma vererõhku normaliseerida. Moodustate tabeli vedelike kohta: jagate kaheks ja hakkate kirjutama. Kohvi sinna, mida ei tohi. Gaseeritud joogid ja šampus – samuti. Paremale lahtrisse – VESI, ravimteed. Otsused teete enda kasuks ja lubadused annate endale. Teie lubadused ei huvita mitte kedagi. TEIE TERVIS PEAB TEID HUVITAMA! Võtke endale üks korralik suureformaadiline paks klade, mis kannatab kirjutamist ja korduvat läbilappamist. Peale selle peaks ta olema selline… eriline, mida tahate kätte võtta – ta peab teile meeldima. Kui see klade ei meeldi teie vasakule poolkerale, siis on JOKK!

Kuna nüüd teate, mida kumbki poolkera mõtleb-tunneb, siis jälgige enda mõtteid. Püüdke aru saada, mida nad tahavad, mis neile meeldib. Meie parem poolkera ütleb: “Oih, ma tahan KÕIKE! Ma tahan olla ilus! Ma tahan olla terve! Ma tahan olla noor ja sale! Ütle, mida ma tegema pean!” Vasak poolkera vastab: “Sain su soovidest aru. Tähendab esmalt vesi, siis see ja ……” Parem juba katkestab: “See on liiga keeruline. See võtab liiiiiga kaua aega!” Parema poolkeraga saate vatti ja vilet. Ta on emotsionaalne. Täna tahab ja homme juba ei taha. Vasak poolkera üritab koostööd teha: “Palun rahune ja ütle midagi konkreetset, mida sa tahad. Kirjutame üles, mida sa plaanid.” Parem teatab: “No seda ma küll teha ei viitsi…”

Tõstke, palun, distribuutorid (Tõlk. Koralliklubis äri tegevad liikmed) käsi, kellel on valmis kirjutatud inimeste nimekiri. Mitte keegi ei ole koostanud tuttavate nimekirja? Kas siin saalis äritegijaid ka üldse on? No näete! Kaks inimest ikkagi on nimekirja teinud! Kõik TEAVAD, et ON VAJA TEHA ja teavad ka MIKS! Siin saate tunda täpselt seda ajupoolkerade erinevusi. Parem poolkera kiidab: “Ega ma vastu ole! Super mõte! Teeme nimekirja! Paneme kirja! Tead…. Äkki teine kord? Praegu ei ole õige aeg ja üldse oleks vaja minna……” Kui te plaanite hakata oma kladesse kirjutama, siis juhtub täpselt sama.

Eelmine aasta käis minu loenguid kuulamas üle 3000 inimese. Ma olen alati palunud kõigil koostada individuaalne tervise taastamise programm. Kui ma sel aastal hakkasin küsima inimestelt, et kui paljud on endale midagi valmis kirjutanud, siis paar inimest on mulle isegi näidanud oma programme. Mis eesmärgiga ülejäänud loengutes käisid? Kõrvu soojendamas??? (Tõlk. Väljend, mida ei anna tõlkida, aga mõte on, et nautimas loengut või esinejat.) Peale loengut inimesed toovad lilli, tänavad. Räägivad, kui väga minu loengud neid aitavad ja kui väga nad mind armastavad. Kui palun näidata programmi, mida mööda käivad, siis vastus on ikka üks – veel ei ole jõudnud teha. Kuni te ei ole koostanud oma programmi, ei teki teil seoseid ja vahel meenutate, et oot-oot… mida ta seal loengus rääkiski…? Mida ma pidin tegema? Hm….

Loengud Koralliklubi liikmetele.

Raamatust “Kesknärvisüsteem. Immuunsüsteem. Olga Butakova loengute põhjal”. Raamatut saab minu käest osta. Maksab 12 eurot. Tallinnast välja saadan postiga. Ja ka raamat kõigi organitesüsteemide tervisele toomisest “Tervise Saladused. Olga Butakova loengute põhjal” 10 eurot. Kirjutage agnes.kallit@gmail.com. Agnes.

Dr. Butakova Tervise Akadeemia seminari koolitus Rahvusvahelise Koralliklubi liikmetele
Agnes Kalliti konspekt
https://koralliklubikogemused.wordpress.com/dr-olga-butakova-koolitus/

Olete CORAL CLUB sõltumatu turustaja Agnes Kallit lehel. Soovitan koralliklubi tooteid, juhatan tervise tagasisaamise kavva. See on lihtne. Alusta koralliveest ja keha puhastamisest, toitmisest, ja jätka sellega. Küsi oma isiklikult soovitajalt agnes.kallit@gmail.com.

pizap.com14445772654881

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s