Lapsel sündides ei ole immuunsust

Immuunsus on ELUS RAKK – leukotsüüt ehk valgelible. Elusad olendid teadagi tahavad süüa. Immuunsust, mis ei oleks rakuline, ei ole olemas. On olemas faktorid, mis aitavad immuunsusele kaasa: antikehad, immuunglobuliinid jne. Aga need on nö elutud molekulid. Samuti eksisteerivad elutud valgumolekulid, mis on kaasatud immuunsuse töösse. Kuid kõik eeltoodud on vaid abivahendid ettevalmistustöödes, mis on vajalikud, et immuunsüsteem saaks sissetungija ehk haigustekitajaga võitlusse asuda. Valgeliblesid on kolm liiki: lümfotsüüdid, granulotsüüdid ja makrofaagid. Tutvustan neid põgusalt, väga spetsiifikasse ei lasku, sest see ei ole teie jaoks oluline. Põhiline on meelde jätta, et teie organismis on ühte sorti valgelibled erinevas küpsuseastmetes, kes tegelevad pideva organismi seisundi jälgimisega: nad oskavad eristada organismile kasulikke ja kahjulikke tegelasi. Suudavad eristada kus oleme MEIE ja kus on VÕÕRAD.

Eile rääkisin teile, et rakkudes on DNA. See on rakkude nö reproduktiivsüsteem. See on raku geneetilise koodi süsteem, mis koosneb elutust valgust. Valk ei ole elus. Valk koosneb lämmastikust, süsinikust, hapnikust, veest, mõnes on veel väävlit või mõnda muud mikroelementi. DNA-s on 4 nukleiinhapet. Ma ei hakka neid isegi nimetama. Peate lihtsalt teadma, et see on justkui maatriks, kuhu on salvestatud geneetilised koodid umbes nagu arvutisse. Kõike seda juhib kesknärvisüsteem. Ta võib nö maha tõmmata, ümber kirjutada, välja vahetada, parandada ja parendada, välja visata, kopeerida kogu seda salvestatud informatsiooni. Sellisel moel ehitataksegi rakke. Raku DNA “loetakse üle, kopeeritakse ja pildistatakse” ning saadud andmete baasil tehakse samasugune DNA molekul. Nii sünnibki uus rakk. Uus rakk saab olema identne kopeerituga.

Selgitan. Iga indiviidi DNA järjekord on väga spetsiifiline. Minul on näiteks 1-2-3-44-3-2-3-1-jne. See on MINU maatriks. Seal nagu kõik rakud meie kehas, kelle sees on “puljong” (Tõlk: tsütoplasma) koos DNA ja mitokondritega, kes energiat toodavad. Mitokondrites on justkui riiulid, kuhu on varutud ATP (Tõlk: adenosiintrifosforhape, mis on vajalik energia tootmiseks). Need DNA molekulid sovivad AINULT MULLE! Mitte kellelegi teisele. Vai minul on selline maatriks ja kõik need 100 aastat, mis ma elada kavatsen, ehitatakse mulle valku sellesama maatriksi järgi. Kui rakk eksib ja jätab ühe aminohappe vahele, siis see valk kohe lammutatakse, sest see ei vasta minu genotüübile.

Viirus, mis minu sisse satub, on hoopis teise programmiga. Ta koosneb täpselt samadest aminohapetest nagu minagi, aga tal on näiteks mitte 1-2-3-4 alguses, vaid 3-2-1-4. enamus võib meil olla suhteliselt sarnane. Niipea, kui meie kehas tekib vale järjekorraga maatriks, saab valgelible momentaalselt signaali, et tegemist on vaenlasega, kes tuleb hävitada. Kui viirus jõuab ümber programmeerida minu sees oleva raku, siis võivad minu rakud hakata tootma väga kahtlast toodangut. Kas olete näinud filmi “Kärbes”, kus midagi läks viltu ja naine sünnitas kärbse vagla? Õudukas, aga mõtlemapanev….. Ka meil sünnivad erinevate väärarengutega lapsed….

Eksisteerib selline immuunsus ehk valgelible, kes on programmeeritud hävitama iga raku, mis meie kehasse tungib ja ei vasta meie koodile. Tuli bakter, kellel on meist erinev DNA molekul, saab leukotsüüt käsu selle hävitamiseks. Lapsele tehti nahasiirdamine, sest tal oli suur põletushaav. Emalt võeti siirdamiseks nahka. Oma ema ju – laps on temast alguse saanud. Aga ei. See nahk on terve elu valgeliblede rünnakuobjektiks. Nende silmis on see võõras. Vale koodiga sissetungija. Või siirdatud neer. Neerurakud ei ela 100 aastat – nad surevad, ja sünnivad uued, aga valgelible silmis “täiesti valed” ehk võõrad. Kõik need rakud ei vasta omaniku DNA programmile. Kogu ülejäänud elu ründavad leukotsüüdid selle neeru rakke, kuni lõpuks söövad ta ära. Ta ei “kohane” kunagi. Arstil on kaks võimalust: kas hävitada immuunsus, et valgelibled ei sööks siirdatud organit ära, või lasta rahus valgelibledel siirdatud organ vastavalt oma programmile hävitada. Arst valib immuunsuse hävitamise, et inimene saaks elada… selleks määrab ta patsiendile hormoonid, mis hävitavad immuunsuse. Pidage meeles, et hormoonid alati hävitavad immuunsust! Ei ole selliseid hormoone, mis ei hävitaks. Kõik hävitavad…. Ühemunaraku kaksikutel on täiesti identne DNA ja nemad saaksid omavahel kergelt organeid siirdada.

Ma loodan, et saite aru, milles iva on. Mitte mingi aines, mis ei vasta meie DNA molekulile, ei tohi tungida meie organismi. Näiteks sõite kana, kellel on oma DNA järjestus. Kui selline järjestus satuks meie verre, siis veri võib klimpi tõmbuda, mis oleks vastureaktsiooniks. Õnneks seda ei juhtu, sest kanaliha lagundatakse aminohapeteks, millel puudub järjekord, mis tegi temast kana. Kõik fraktsioonid on nüüd omaette ja ümberpaigutatavad. Lagundajateks on fermendid. Kui fermente ei ole, ja teie verre satub ühend, näiteks, 4-4-4, siis see põhjustab allergiat. Keha hakkab tootma selliseid faktoreid, mis peavad nad kehast väljutama. Väljutada saab ainult väljutusorganite kaudu. Näiteks, läbi nina, kurgu ja kopsu limana. See tähendab, et verd puhastatakse immuunsuse abil. Meile võivad jääda vaid üksikud aminohapped, millest meie rakud saavad koostada omas järjekorras meile spetsiifilisi valke. Aminohapped on kõikjal ühesugused, kuid kõigil esinevad nad erinevas järjekorras. Meie tähestikus on 33 tähte, aga sõnu saame nendest moodustada miljoneid. Nii ka 4-st nukleotiidist, millest koosneb maatriks, ehitatakse meie valgud. See on organismi toimimise absoluutne alus. See on meie isiksuse säilimise kaitse. Kui keha ei suuda enam õiget maatriksi programmi järgida, siis võib ta hukkuda. Seguneda viiruse või bakteriga me ei saa. Loodan, et saite aru, sest tegelikult on see päris keeruline. Inimesele, kes ei tea oma organismist suurt midagi, rääkida järsku immuunsusest. Seda võiks võrrelda esimese klassi lapsele füüsikatunni andmisega.

Nii. Tahan, et saaksite aru baasinfost. Inimesel on geenid – geneetiline informatsioon. Olete kindlasti kuulnud sõna – geneetika. Inimese geenid on tema nö numeroloogiline pass tema DNA loomiseks. Kõik muu, msi ei kuulu inimese sisse – on antigeen (Tõlk: ka siirdatud organid). “Anti” tähendab vastu. See tähendab meievastast geneetilist informatsiooni. Kui laps sünnib, on tal oma geenid. Laps areneb ema üsas ja tema DNA koosneb kahest erinevast DNA-st: pool emalt ja pool isalt. Sellepärast sünnib täiesti uus geneetiline ühend. Seega ei ole ema ja lapse geneetiline informatsioon ühesugune. Raseduse ajaks paigutatakse lapse ja ema vahele kaitsva filtrina platsenta, et ema veri ei saaks loodet hävitada, sest üsa sees oleval lapsel immuunsus puudub. IMMUUNSUST ÜLDSE EI OLE. See on väga oluline info. Laps areneb 9 kuud ilma isikliku immuunsuseta. Valgelibled, mis peavad kontrollima tema geneetilist koodi, ei hakka üsas tööle. Vastasel juhul kas ema organism hävitaks lapse või vastupidi. Seega laps areneb täiesti ilma isikliku kaitseta. Ta kasutab ema verd ja immuunsust. Kui lapse immuunsus kasvõi korraks lülituks sisse – ema organism aborteerika ta koheselt, kui enda “vaenlase”, sest see oleks otsene oht tema elule.

See teema on raske ja ma üritan seda võimalikult lihtsustada, sest kui hakkan kasutama keerulisi termineid, siis on teil pärast peas “pudru ja kapsad”. Mõnda asja peaksite veel teadma. Peale tavalise DNA molekuli eksisteerivad veel faktorid, mis loovad teatud tingumused. Faktorid jagavad inimkonna kahte gruppi: 90%-l on positiivne reesusfaktor ja 10%-il negatiivne. See on geneetika lisakaitse. Ka see on raseduse puhul oluline, sellest räägime hiljem, kui olen immuunsuse lahti seletanud. Aga siin räägiks ühe anekdoodi vahele. Naine on psühholoogi juures ja kurdab oma mehe üle. Naine ei ole mitte millegagi rahul. Lõpuks palub psühholoog nimetada mehe juures kasvõi I positiivse asja. Naine mõtleb ja vastab: “Ta vere reesusfaktor on positiivne.”

Kas siiani on arusaadav? Nagu näete, kord on majas: ema ja lapse geenid ei ristu, lapse immuunsus ei hakka tööle enne, kui ta pole sündinud. Peale lapse sündi ema “”lülitab immuunsuse sisse”. Selleks on imetajatel ternespiim. Kolmr tunni jooksul peale sünnitust toimub naisel eriline geneetiline programm ja ta toodab nö esmastoitu ehk ternespiima. Koos ternespiimaga saab laps kaasa “disketi”, millele on salvestatud lahtipakitav õppematerjal, millega käivitub lapse enda immuunsus. Kui info on edastatud, siis ei saa keegi enam vahele segada. Käiku on lastud õpetusprogrammid leukotsüütidele. T-lümfotsüütidele, B-lümfotsüütidele, ja info on läinud juba tüümusesse, bursasse. Kõik. Immuunsus käivitus. Kui laps ei saanud ternespiima, siis on ta sunnitud kasutama “tagavarakäivitust”. See on olemas, kuid ei ole nii täiuslik, kui ternespiima abil saadud. Sellise lapse immuunsus on juba nõrgem. No mis parata – kõigil emadel ei ole piima.

Üsas oleku üheksa kuu jooksul peab laps arendama endas teatud oskusi, et sündides hakkama saada. Neli kuud õpib laps pöidla abil imemist ja harjutab hoolega, et peale sündimist midagi vussi ei läheks. Kui laps sünniks ilma imemisrefleksita, siis ta sureks nälga. Talle on geneetiliselt sisestatud, et ta peab nelja kuu jooksul korraliku imemisoskuse omandama. Laps sündis ja tal on unikaalne organism, keda seni polnud olemas, ja tal on isiklik immuuns. Muidugi on tal emalt pärandiks saadud ühtteist: ema on põdenud teatud haigusi ja edastas lapsel selle info, kuidas nende haigustega võidelda. Ema on andnud lapsele kombineeritud DNA molekuli ja nüüd on lapsel oma elu.

Meid aga huvitab, mis toimub raku sees ja kuidas sünteesitakse valku. Immuunsuses on valgul väga oluline roll. DNA valk on ümbritsetud veega ja membraaniga ning on saanud elu.

Laste oma immuunsusetõstmise programm

Raamatust “Kesknärvisüsteem. Immunsüsteem. Olga Butakova loengute põhjal”.
Raamatut saab minu käest ka osta. Tallinnas. 12 eurot. Saadan postiga ka. agnes.kallit@gmail.com. Agnes.
Ja ka teist raamatut saab osta. “Tervise Saladused. Olga Butakova loengute põhjal”. 10 eurot.
Kolmas raamat “Diabeet. Kõrge vererõhk. olga Butakova loengute põhjal”. 5 eurot.
Kokku kolm raamatut koos pakiautomaati saatmisega 27 eurot, Tallinnas 24 eurot.

Olete CORAL CLUB sõltumatu turustaja Agnes Kallit blogis. Soovitan koralliklubi tooteid, juhatan tervise tagasisaamise kavva. See on lihtne. Alusta koralliveest ja keha puhastamisest, toitmisest, ja jätka sellega. Küsi oma isiklikult soovitajalt agnes.kallit@gmail.com. Tooteid saab OSTA/TELLIDA

breastfeeding

Üks kommentaar “Lapsel sündides ei ole immuunsust

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s