Väljumine kesknärvisüsteemi kahjustavast oravarattast!

Kahjuks aga on lood nii, et kesknärvisüsteemi mõjutavad kõik 12 põhjust üheaegselt. Kui teil on mingi probleem närvisüsteemis, siis ei tuleks alustada neerukividest või väikse varba valu tuvastamisest. Kui on probleem kesknärvisüsteemis, siis alustame sellest. Kõige esimene samm tervistumise suunas on psühholoogia + kesknärvisüsteemi toimine täisväärtusliku toiduga.

(Dr Olga Butakova loengute raamatust “Kesknärvisüsteem.Immuunsüsteem”)

Niisiis.

1. Psühholoogiline tasand. Palun, kirjutage see see kindlasti üles, sest need on esimesed meetmed, mis tuleb kasutusele võtta seoses närvisüsteemiga. See puudutab teid kõiki väga lähedalt. Näiteks, kellelgi on kodus vanaema, kes alailma kurdab, toriseb, nutab või on lihtsalt väljakannatamatu. Teil on laps, kes on allumatu. Teil on mees, kes ei “allu mingisuguselegi kasvatusele”. Te peate kõige selle keskel elama. Kerkibki üles küsimus, mida sellises olukorras teha? Mida hakata pihta vanaemaga, lapsega, mehega, iseendaga? Kahjuks ei saa siin kasutada erinevaid algoritme, et vanaemale ühte, mehele teist ja lapsele kolmandat. Ühe saadame psühholoogi juurde, teise nö seenele kolmanda hoopis kaugele ning pimedasse kohta … Paraku tuleb vaeva näha ja töötada kõigiga, kes teile kallid on.

Milline oleks väljapääs? Tegelikult on kõigile vaid üks tee. Esiteks tuleks paika panna režiim. Nii vastik, kui see ka teile ei tundu, aga režiim on väga oluline just psühholoogia tasandilt. Alustada tuleb unerežiimist – varem magama minna ja sutsu varem üles tõusta. See ei tähenda, et kell üheksa õhtul peaks kõik juba magama. Ärge lülitage sisse televiisorit – las valisteb vaikne rahulik õhkkond. Lugege, näiteks. Olen kuulnud paljusid kurtmas, et uni ei tule ja siis vaatan hommikuni filme. Tegelikult hoiab film teid ärkvel. Alguses hakkab närvisüsteem harjuma sellega, et ongi vaikus ja rahu. Varsti saab keha aru, mida temalt oodatakse. Kõige parem on seda režiimi hakata järgima terve perega korraga. Eriti, kui peres on ebanormaalne õhkkond, siis järelikult vajab terve pere psüühika korrigeerimist.

Teiseks tuleb aru saada, mida tähendab positiivne mõtlemine. Praegu meil ei ole aega sellesse süüvida, kuid teil on võimalus osta vastavasisulisi raamatuid. Sobivad ka afirmatsioonid (Tõlk. positiivsed enesesisendused). Kui keegi on usklik, siis vastavalt oma usule leiate kindlasti midagi positiivsust tõstvat. Kasvõi muusikateraapia. Kuulmisretseptorid tuleks tööle rakendada täiel määral. Olgu selleks kaunis meloodia, linnulaul, veevulin või loodushääled. Selliseid lõdvestava toimega heliplaate leidub tänapäeval väga palju. Otsige internetist ja valige endale sobivat. Kui te hakkate muusikat valima, siis ärge valige idamaise päritoluga, sest need vibratsioonid ei sobi meie olemusega. Otsige meie rahvuspillide ja venekeelsete lauludega. Väga olulist rolli mängivad värvid. Kui teie köök on värvitud sünkjalt siniseks, siis teie meel ei saagi olla helge ja depressioon on normaalne reaktsioon! Depressioon võib sellisest värvilahendusest järjest süveneda. Mustad või tumedat sorti riided ei tekita samuti rõõmsat meeleolu. Selleks, et lülitada sisse teatud keskused meie ajus, vajame töötlemist mitmelt tasandilt: valgus, värvus, kontaktid, helid.

Meetodeid on palju ja teie ellu peab tulema positiivne mõtlemine! Ma ei anna mingeid kindlaid juhiseid, kuid kirjutage üles suunised, mille kallal tööle asute. Kui te ei alusta juba täna, siis tuleb aeg, kui lähete psühhiaatri juurde ja tema soovitab teil ikkagi seda kõike tegema hakata. Väga paljud inimesed külastavad kalleid erapsühhiaatreid ja muusikateraapia kabinette. Seda kõike teades võite hoiduda probleemidest ja järgnevatest kulutustest.

Kindlasti soovitan ratsionaalseid psühhoteraapilisi seansse, kui peres puudub mõistmine. Tasuks kaaluda külaskäiku perenõustaja või lastepsühholoogi juurde. Sellest võib palju kasu teile olla. Ma tean paljusid, kes kümneid aastaid nö piinlesid, kuid lõpuks võtsid selle käigu ette. Psühholoog kuulas ära, kirjutas mitte retsepti, vaid “sõidujuhised” üles ja inimesed ei jõua ära kahetseda, et varem ei läinud. Selleks, et mitte raisata väärtuslikku aega ja enda närve, minge parem kohe nõu küsima. Jah, muidugi on poes raamatuid müüa. Palju raamatuid. Te võite end oimetuks lugeda, aga ei pruugi seda õiget kohta niipea leida ja ikkagi palju aega kaotada. Parem lugege mingeid kergeid, positiivse sisuga, raamatuid. Ning veel: ärge piinake end rahaprobleemidega. See on ühtne kompleks. Vaadake komöödiaid. Tegelikult võiks televiisorist üldse loobuda, kui alustate kesknärvisüsteemi korrastamist. Kord vestlesin memmekesega ning minu küsimusele, et kuidas ta selline rõõmus ja rahulik on, vastas, et tal ei ole üldse televiisorit ja raadiost kuulab vaid ilusat muusikat. Aga naabrimemm pidavat täitsa psühhopaat olema – hommikust kuni poole ööni vaatab küll seriaale, küll õudukaid, küll uudiseid. Ühtedest olla tal kahju ja nutvat lahinal, teiste pärast muretsevat ning uudised räägivad ainult koledaid lugusid ja näitavad pommiplahvatusi ning katastroofe, mis kuskil toimuvad. Kellele sellist ajaraiskamist üldse vaja on?!?

Kuigi me ei taha seda uskuda ega endale tunnistada, siis tegelikult kõik info, mis me telekast saame, hakkab meie alateadvust mõjutama. Meie oleme juba tugevad, aga mõelge laste mõjutatava olemuse peale! Millised on tänapäeva multikad! Pommiplahvatused, transformeerumine, panniga pähe peksmine! Õnneks tehakse ikka ilusaid lastefilme ka. Lastele peab näitama väga hoolega valitud saateid! Teatud harivad kanalid ei näita õnneks midagi koledat. Reisimise ja looduse kohta on toredaid saateid. Õnneks minul pole aegagi eriti televiisorit vaadata, kuigi hiljuti mõned päevad järjest sai küll uudiseid ja mingeid filme vaadatud. Ma olen ometi positiivse olekuga ja sisemiselt õnnelik inimene, aga isegi minul hakkas juba sellest depressioon tekkima! Esimese hooga ei saanud arugi, et miks ma järsku selline ärrituv ja kohati õnnetu olen. Õhtul voodis arutlesin endamisi ja siis taipasin, et ma olen nende päevade jooksul nii palju koledat näinud ja endasse lasknud siseneda, et keha on šokis.

2. Söök. Momendil me sellesse ei süvene, kuid kirjutage üles sõnaühend – ajutoit. Mul on plaanis teile rääkida, kuidas saab aju tööd korrigeerida raku toitumise tasandil.

3. Joogid. Väga oluline on loobuda KÕIKIDEST kihisevatest jookidest ja poemahladest. Tarbida võite vaid vett ja rohelisi taimeteesid. Mitte midagi muud! Happeline keskkond organismis tekitab depressiooni. Kui keegi kurdab, et tal on depressioon, siis esimene asi, mida spetsialist talle soovitab, on keha aluseliseks muutmine. Olete ehk tähele pannud, et hapu näoga inimesed ei naera ega naerata? Kui inimene on “happeline”, siis tema seisund tingib tema enesetunde ja meeleolu. Seega inimene, kes tahab vabaneda stressist, psühhoosist, neuroosist või depressioonist – ei tohi juua midagi peale vee ja rohelise tee. Kui söögi kõrvale on vajadus midagi juua, siis veidi sidruniga vett. See on niivõrd oluline, et kui te seda ei tee, siis kõik muu on täiesti mõttetu! Kui inimene seda ei teadvusta ja ei plaani järgida, siis toidulisandite tarbimine on suhteliselt mõttetu. Selleks, et ei tekiks negatiivset tagasisidet toidulisanditele, peab olema kindel, et inimene on teadvustanud joodava vedeliku tähtsuse. Kui ta tarbib toidulisandeid, ent joob päevas paar tassi kohvi ja pooleliitrise pudeli mullijooki, siis toidulisandite kasutegur läheneb nullile. Aju hapendumine lõppeb raskete tagajärgedega. Isegi tavaline meeleolumuutus on laste puhul kergesti märgatav.

4. ABVGD. Bakterid-viirused-seened-…… (Tõlk. Tähekombinatsioon koosneb sõna alguses olevatest tähtedest. A-? B-bakterid. V-viirused. G-seened. D-? Lektor pööras selja ja ma ei saanud tekstist aru…) Kui teil õnnestub välja selgitada, milline viirus teis elab, siis tuleks teostada viirusevastane programm.

5. Meditsiin. Tuleks ära jätta kõik ravimid. Kõik. Kui te üheaegselt kas Dazepami, Radedori, Eleniumi, Relaniumi või muu taolise tarbimisega üritate taastada aju tööd, siis see ei õnnestu – trankvillisaatorid nullivad kõik teie pingutused. Sama teevad antidepressandid. Tuleb loo-buda kõigist ravimitest. Järgides meie alajaotusega ringi, võite te taastada kesknärvisüsteemi neuroneid.

6. Puhastus. Mida me siis puhastama hakkame? Puhastus ise ei mõjuta otseselt kesknärvisüsteemi. Me peame puhastama seda, mis mõjutab, ja selleks on lümf. Maksa ja neerude puhastus ei mõjuta otseselt kesknärvisüsteemi. Üldises kontekstis tuleb see küll kasuks, kuid samas lümfi puhastamata te tulemust ei saavuta.

7. Raku toitumine. Sellest räägime hiljem, kui ma olen ringi läbi käinud.

8. Liikumine. Seltskondlikud mängud nagu võrkpall, korvpall ja jalgpall oleks justkui liikumine ja tore koosveedetud aeg, aga siin on omad probleemid. Kui mulle ikka läheb väga hinge, et ma ei saanud oma palli korvi, et minu pärast kaotas meeskond mängu või lasin palli väravasse, siis selline mäng ei pakkunud mulle mitte meeldivaid emotsioone, vaid sisemisi etteheiteid, enesesüüdistamist, rahutut õhtut ja unetut ööd. Sellepärast oleks parem valida neutraalne tegevus. Kõndimine kas üksi või lähedastega. Soovitan ujumist. Nüüd aga pange tähele! Kui inimene teeb sporti, siis tekib tugev hapendumine. Seega depressioon võib veel võimenduda! Kui depressiivne, või mõne muu kesknärvisüsteemi probleemiga, inimene suunata kolmeks kuuks tervisekompleksisse trenni, siis see tõesti töötab ja annab tulemuse. Paraku on see liiga aeganõudev ja seetõttu ka vaimselt koormav tegevus. On olemas palju kiirem meetod. Kuigi liikumine, millega kaasneb higistamine ja lümfipuhastus, on siiski vajalik.

9. Energia. Energeetika. Aju vajab energiat. 70%-il inimestel, kes muutusid alkohoolikuteks ja narkomaanideks, oli energiavaegus. Viin, vein, õlu – kõik need joogid, mis sisaldavad alkoholi, on nö tulivesi. See on struktureeritud energeetiline vesi. Inimene on sisuliselt energiast sõltuvuses. Kahjuks on sellel tuliveel kõrvaltoimed: ta hakkab langetama fermentide ja hormoonide taset, lagundama maksa ja neerusid. Tegelikult oli vaid energiapuudus, mis vallandas organismi allakäigu. Seega on väga oluline anda ajule energiat. See on rakuline toitumine.

10. Ökoloogia on meile osaliselt vajalik.

11. Bioenergeetika. See oli teemaks päevarežiimist rääkides.

12. Halvad harjumused. Halbadest harjumustest lahtisaamiseks on vastavad programmid.

Raamatust “Kesknärvisüsteem. Immuunsüsteem. Olga butakova loengute põhjal”
Raamatut saab minu käest ka osta.  Saadan ka kaugemale postiga 3 eurot, agnes.kallit@gmail.com. Agnes. Ja ka raamatut “Tervise Saladused. Olga Butakova loengute põhjal” 10 eurot. “Diabeet. Kõrge vererõhk. Olga Butakova loengute põhjal” 5 eurot, maksikirjaga 1.30. Kolm raamatut korraga pakiautomaati 27.

Squirrle1

tumblr_nb5gewoSsw1shwcm7o1_r3_1280_754

squirrels_on_a_tandem_bike_ornament

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s