Tauriin – noortele sportlastele, imikutele, närvilistele, pimedatele, rumalatele, südametutele

Koralliklubi toodete hulka on lisandunud uus toode Tauriin: järjest enam räägitakse tauriini vajalikkusest inimestele, selle olulisusest sportivale inimesele, toidulisandina reklaamitakse seda rohkelt erinevates variatsioonides, aga kuidas tauriin meie organismile mõjub, miks seda vajame? Mis tauriin teeb?

11703060_524095784413065_6495399912760117316_n

See aminohape on vajalik närvisüsteemi arenguks ja talitluseks, normaalseks nägemiseks, ta kuulub sapi koostisse, soodustab toidurasvade seedumist, reguleerib südametegevust ja hoolitseb meie rakumembraanide stabiilsuse eest. Ta on antioksüdant ja soodustab kahjulike ainete organismist eemaldumist.

Suhteliselt rohkesti on kõnealust ühendit ajus, sest tauriin on närvisüsteemi regulaatoraine.
Oluline on tauriin imikute ja laste närvisüsteemi arengus. Rinnapiimas on tauriinisisaldus suur ning viimasel kümnendil lisatakse tauriini imikute kuivtoitesegudele. Tauriin on inimorganismile hädavajalik aine, milleta näiteks noorsportlase organism areneda ja kasvada ei suudaks.

Tauriinipuudus tekitab tõsiseid tervisehäireid.
Täiendusmeditsiinis ravitakse selle aminohappe abil: südametegevuse puudulikkust, veepeetust organismis, hüpertooniat, astmat, krambihooge, kollatähni haigestumist. Kui klassikaline meditsiin mõistaks tauriini väärtust, oleks tauriin kolme populaarseima ravimi hulgas.

Piisav kogus tauriini on oluline südame ja veresoonte tervisele.
Aitab tulla toime vaimse ja füüsilise pinge ning stressiga.
Parandab silma võrkkesta varustamist toitainetega.
Annab organismile energiat.
Osaleb rasvade lõhustamises ja omastamises.
Parandab naha niiskustasakaalu.

Tõlkis Julia Niinemägi, Koralliklubi, Facebooki leht “Coral Club Tallinn – terviseklubi”

Coral Taurine on universaalse aminohappe tauriini allikas. Tauriin on paljude tervistavate toimetega ning seetõttu väga tähtis toidulisand.

Aktiivsete koostisainete toime

Võib öelda, et see aminohape saadab inimest kogu elu – eostamisest kõrge vanaduseni. See on juba raseduse ajal loote normaalseks arenguks ja kasvuks väga tähtis aine. Seejuures märgivad spetsialistid, et laste peaajus on tauriini neli korda rohkem kui täiskasvanutel.

Toidus sisaldub tauriin loomse päritoluga toitainetes – kalas, lihas, piimas ja munades. Taimses toidus seda ei leidu. Seetõttu on see aminohape taimetoitlasteleeriti tähtis. Kuigi tauriini loetakse aminohappeks, ei kuulu see valkude koostisse, erinevalt teistest aminohapetest.

Tauriini funktsionaalsed omadused on muljetavaldavad. Seda leidub eriti rohkesti peaajus ja silmade võrkkestas. Tauriin vähendab krampe, pidurdab närvierutuse edasiandmist kesknärvisüsteemis, tugevdab mälu ja toetab tähelepanuvõimet. See on silmade võrkkesta peamine aminohape (40-50%), mis tagab sealsete kudede toitmise ja normaalse talitluse ning soodustab silmade valgusega kohanemist. Ja mis kõige tähtsam – tauriin suudab taastada võrkkesta ja silmaläätse kudede kahjustusi, seega parandada nägemist ka pärast erinevaid traumasid või ealiste probleemide tekkimist.

Sama oluline on tauriin ka südame ja veresoonkonna jaoks. Eelkõige takistab see kaaliumi väljaviimist südamelihasest ning normaliseerib naatriumi, kaaliumi, kaltsiumi ja magneesiumi ainevahetust – need mineraalid hoiavad alal õiget ja tervet südamerütmi. Lisaks soodustab tauriin veresoonte laienemist.

See aminohape osaleb aktiivselt ainevahetuses, hoiab ära sapi kogunemise sapipõies ja sapikanalites, vähendab madala tihedusega kolesterooli (halva kolesterooli) taset veres ja maksas ning ennetab trombide teket. Veel üks tauriini ülesanne on tõsta organismis insuliini aktiivsust, see hormoon aga mõjutab vahetult vere glükoositaset ja maksas ja lihastestoimuvat glükoosi teisendamist glükogeeniks ning tõstab energiavahetust.

Tauriin toimib ka antioksüdandina, sidudes organismis aktiivseid hapnikuvorme, mis kahjustavad DNA-d, samuti tagab tauriin vitamiinide C ja E ning valk-antioksüdandi glutatioomi vajaliku koguse.

Omadused

Coral Taurine on asendamatu toode
südame ja veresoonkonna ning närvisüsteem jaoks
silmade tervise säilitamiseks
ainevahetuse optimeerimiseks
kaitseks vabade radikaalide vastu

Koostis

Tauriin 600 mg

60 kapslit

siit

Oled CORAL CLUB sõltumatu turustaja Agnes Kallit blogis. Soovitan koralliklubi tooteid, juhatan tervise tagasisaamise kavva. See on lihtne. Alusta koralliveest ja keha puhastamisest, toitmisest, ja jätka sellega. Küsi oma isiklikult soovitajalt agnes.kallit@gmail.com.
Kauplus Tallinnas / Eesti e-pood

Vaata siit, millest soovitan alustada

AA031927_XS

gardnertaurine

giving-cat-treat2

27 kommentaari “Tauriin – noortele sportlastele, imikutele, närvilistele, pimedatele, rumalatele, südametutele

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s