Kahjulikud harjumused. Ei, mitte need!

Traumad

Traumadel pole kogu organismi töös kaugeltki viimane roll. Erinevad kukkumised, löögid, põrutused ja operatsioonid nõrgestavad organismi ja selle võimet toksiine väljutada.

Pärilikkus

Pärilikkus määrab meie organismi anatoomilised ja füsioloogilised eripärad. Mõned neist võivad ebasoodsate tingimuste korral soodustada toksiinide kogunemist või põhjustada probleeme nende väljutamisel.

Kahjulikud harjumused

Hiigelsuurt mõju organismi üldise saastatusetekkele avaldavad kahjulikud harjumused. Me ei hakka peatuma kõige tuntumatel: alkoholil, tubaka suitsetamisel, narkomaanial. On olemas hiigelhulk kahjulikke toitumisharjumusi, mida me ei peagi kahjulikeks.

Peamised kahjulikud harjumused

1. Hommikusöögist loobumine.
Hommikul on teil alati kiire ja pole üldse aega süüa? Aga tasakaalustatud hommikueine annab juurde energiat, parandab mälu ja tähelepanuvõimet. Puu- ja köögiviljad sisaldavad kiudainet, mis on vajalik õigesti toimuvaks ainevahetuseks. Mahl ja müsli kuivatatud puuviljadega on väga kasulik hommikueine variant. Valgurikas hommikusöök (jogurt, kohupiim, muna või piim) vabastab teid unisusest.

2. Palju soola toiduratsioonis.
Kui te panete toidule soola selle valmistamise ajal – see ei ole kuritegu. Kuid kui te olete harjunud pidevalt oma toidule soola juurde lisama, riskite te oma tervisega vägagi. Sest kahju ei tee sool, vaid selle kogus. Soola liig toob kaasa osteoporoosi, neerude haigused, kõrgvererõhutõve.
Vähendamaks toidus soola kogust, proovige toimida järhmiselt:
– soola asemel tarvitage maitseaineid, idamaiseid vürtse, värsket maitserohelist;
konserveeritud köögivilja asemel sööge külmutatud köögivilja;
– kasutage toiduvalmistamisel meresoola. See on tavalisest kivisoolast kasulikum.

3. Söömine kiirtoidukettide söögikohtades.
Pidev kiirustamine ja ajapuudus toob kaasa selle, et sageli te jätate vahele hommikusöögi, teil on lihtsam osta teel olles pitsa või hamburger ja see jooksu pealt ära süüa. Või “rõõmustada” peret kilekotist pärit õhtusöögiga, viinerite või pelmeenidega. Aga kas te teate, et kiirtoitudes on liiga palju soola, suhkrut, lisaaineid ja “halba” rasva?

4. Tänapäeva inimene sööb kõikjal: voodis, töölaua taga, käies, teel olles (bussipeatuses, elektrirongis, autoroolis jne).
See on väga halb. Sellisest toitumisest tulenev kahju koguneb aastatega ja jääb alatiseks – allergia, gastriidi, maohaavandi, koliidi, haige maksa ja ülekaalu kujul.
Jutt ei ole ajutistest olukordadest, vaid pidevast, igapäevasest ja korduvast “kiire” ja kättesaadava toidu tarvitamisest, mis on rikas meile kahjulikest ainetest. Mõnikord teil lihtsalt pole kusagil süüa, kui “püstijalu” ja “jooksu pealt”. Kuid siiski on soovitatav tervise huvides vältida selliseid isu rahuldamise mooduseid.
Normaalne ja täisväärtuslik söömine saab olla üksnes söögilaua ääres meeldivas rahulikus õhkkonnas. Täisväärtuslikuks toitumiseks on lihtsalt hädavajalik toitu hoolikalt närida, nautida selle maitset ja lõhna, tunda rahulolu ja kasu söömisest.

5. Kiiresti söömine, toidu halb närimine, söömine samaaegselt telesaateid jälgides või ajalehti lugedes, kõnelused söögilauas, pikk mitmetunnine sööming on väga kahjulikud. Kuid sellised harjumused on argielus juurdunud ja inimesed ei pea neid kuigi olulisteks.

Olete CORAL CLUB sõltumatu turustaja Agnes Kallit blogis. Soovitan koralliklubi tooteid, juhatan tervise tagasisaamise kavva. See on lihtne. Alusta koralliveest ja keha puhastamisest, toitmisest, ja jätka sellega. Küsi oma isiklikult soovitajalt agnes.kallit@gmail.com.

Lööming, mitte sööming

varesele haigus, kajakale kala

Ühed mustad mõlemad

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s