Toitumine

Järgmiseks meie organismi mõjutavaks teguriks on toitumine. Nagu üks iidvana hiina vanasõna ütleb: “Otsi oma haigust taldriku põhjast!”. Teil tekkis küsimus: “Kuidas nii, et me sööme selleks, et pikendada oma elu ja puhastume loomulikul teel, miks peaks toit meie organismi saastama?”

Vastus on väga lihtne. Jah, tõepoolest, me sööme elu alalhoiuks. Küsimus on vaid selles, mida ja kuidas me sööme. Oluline on ka see, kui palju toitu me sööme, nii ühekorraga kui ka päeva jooksul, mis kellaajal sööme.

Rühm teadlasi koostas uuringute alusel loetelu tervisele kõige kahjulikumatest toiduainetest ja näitas, millist kahju tekitavad meile kõigile nii harjumuspärased toiduaineid meie organismile.

Kõige kahjulikumate toiduainete nimekiri

ESIMENE KOHT. Pika säilivusajaga tooted. Need võivad olla nii piimatooted kui ka majonees ja konservid, vorstid, singid. Kogu asi on selles, et nendesse lisatakse nitraate värvuse säilitamiseks, konservante. Suures koguses on need aga kantserogeensed (vähki tekitavad).

TEINE KOHT. Rasvad. Eriti ohtlikud on niinimetatud ülekuumenenud rasvad, st teistkordselt kasutatavad rasvad. Toiduainete kõrge rasvasisaldus suurendab rinnanäärme- ja eesnäärmevähi, aga ka jämesoolevähi tekke tõenäosust. Ohutud pole ka kõik toiduained, mida korduvalt kuumtöödeldakse. Ühesõnaga, valmistatud toit tuleb ära süüa, mitte seda säilitada.

KOLMAS KOHT. Kõrgema sordi rafineeritud, valge jahu seisab kindlalt kõige kahjulikumate toiduainete nimekirja esimestes ridades. Sai ei ole täisväärtuslik leivatoode.

NELJANDAL KOHAL on rafineeritud suhkur. Arvata võib, et selle kahjulikkusest teavad kõik ja mingeid selgitusi vaja pole. Kooslus: rafineeritud suhkur + valge jahu – see on peaaegu 100-protsendiline variant saada diabeet, südame-veresoonkonna haigused, rasvumine ja muud, pehmelt öeldes, ebameeldivused.

VIIENDAL KOHAL on rafineeritud taimeõlid, millest on puhastamise käigus, nagu ka valgest jahust, eemaldatud absoluutselt kõik bioaktiivsed komponendid, mis takistavad selle pikaaegset säilitamist, kaasa arvatud üks võimsamaid antioksüdante – E-vitamiin. Taimeõli, mida meie esivanemad nimetasid paastuõliks, kuna selle puudumine toidus pika aja kestel on inimorganismile hukutav (esmajoones kannatab aju, kesknärvisüsteem ja südame-veresoonkond) ja seepärast ei tohi seda keelata isegi kõige rangema paastu ajal, muudame me “destilleeritud veeks”, mis on praktiliselt võrdväärne selle täieliku toidust väljajätmisega

KUUENDAL KOHAL on lihvitud valge riis, mis on viimastel aastakümnetel muutunud teiseks “peamiseks leivaks”, millest tema tööstusliku töötlemise (lihvimise) käigus eemaldatakse täielikult riisiidu ja viljatera kest. Sisuliselt on see seesama rafineeritud tärklis – kergesti omastatavad puhtad süsivesikud.

Mõnedel etikettidel loetletud kõikvõimalike stabilisaatorite, maitsetugevdajate, maitse- ja lõhnaainete ning konservantide nimekiri tekitab kahesuguseid tundeid – uhkust keemiatööstuse arengu üle ja õudust mõistmisest, et kogu see keemiatehaste toodang satub meie organismi. Kõmekäänul: “Me kaevame endale hauda lusika ja kahvliga” on sügav tähendus. Inimesed on praktiliselt lakanud tarvitamast meie organismile hädavajalikke elavaid toiduaineid.
Selliste toiduainete hulka kuuluvad: värske puu- ja köögivili, lehtköögivili ja maitseroheline, marjad, lüpsisoe piim, kodus valmistatud juust, värske liha, kala, mahlad, pähklid, teravili.

Puhas toit
Puhas toit

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s